Novinky, Strana 2

Krmivo pro králíka - Grünhopper Urinary
Králíci chovaní v domácích podmínkách jednoznačně potřebují správnou výživu. Co všechno může nabídnout krmivo Grünhopper Urinary?

 

Jak správně krmit králíka s krmivy Grünhopper?

Králík se řadí mezi striktní býložravce. Divocí příbuzní domácích králíků se ve volné přírodě živí hlavně travinami, bylinkami, dále též listy, zelenými částmi zeleniny a kořeny rostlin. Vyvážené krmení pro králíky v podmínkách domácího chovu proto primárně tvoří seno, suché krmivo a zelené krmivo.

A právě takovou kombinaci umí poskytnout krmivo Grünhopper Urinary. Toto druhově bohaté krmivo je nutričně vyvážené a neobsahuje barviva a jiné syntetické přísady a aditiva. Stejně tak je bez obsahu obilovin. Jejich podávání není žádoucí primárně u domácích mazlíčků, jimž může způsobovat nadváhu. Dáno je to tím, že trávicí soustava králíka není v plné míře uzpůsobena na adekvátní trávení této složky.

 

grunhopper-urinary~4 (1)

 

Co obsahuje krmivo Grünhopper Urinary?

Veškeré suroviny obsažené ve výrobku Grünhopper Urinary jsou čistě přírodního původu a jejich výběr je založen na přirozeném složení potravy králíků ve volné přírodě. Konkrétně tak v něm najdeme bylinky a další rostlinné součásti:

 

  • březové listy

  • listy jabloní

  • listy pampelišky

  • jitrocel

  • švestkové listy

  • třešňové listy

  • kopřiva

  • květy měsíčku

  • řebříček

  • heřmánek

  • květy pampelišky

  • brusinky

 grunhopper-urinary~3

Jak dávkovat krmivo Grünhopper Urinary a pro koho je vhodné

Směs je zařazena mezi tzv. strukturovaná krmiva. Její výhodou je velmi nízký obsah vápníku. Je ideální volbou pro chovatele, kteří pro své čtyřnohé svěřence hledají vhodnou prevenci proti obtížím spojeným s močovým ústrojím.

Krmivo je možné využívat jako každodenní doplněk stravy u zvířat s citlivým zažíváním. Primárně je tato směs určena pro domácí mazlíčky. Doporučená krmná dávka činí 30 g na kilogram hmotnosti králíka za den.

 

Bylinky pro králíka

Králíci mají mlsný jazýček a rádi ochutnávají různé dobroty. Zpestřit jídelníček jim můžete bylinkami, které ušáci milují a mají pro ně také významné zdravotní benefity. Podávat je můžete čerstvé i sušené.

Čím jsou bylinky pro králíky prospěšné?

Bylinky mají pro králíky mnoho zdravotních přínosů - jsou zdrojem potřebné vlákniny, minerálů a vitamínů. Mnohé mají pozitivní vliv na jejich trávení, navíc jsou protizánětlivé a posilují imunitu (heřmánek, měsíček, řebříček, sedmikráska). Některé dokonce uklidňují a zlepšují jejich psychiku (meduňka, třezalka).

Kde je obstarat a v jaké formě je podávat?

Bylinky můžete nasbírat kdekoliv v přírodě, kde nehrozí riziko kontaminace rostlin. Není vhodné je sbírat např. při okrajích polí, v městských trávnících, kde se venčí psi, při okrajích silnic, ze sběrného koše sekačky, nebo z pod keřů, kde bývají často klíšťata. Bylinky je možné podávat králíkům v čerstvé i sušené formě. Pokud jsou k dispozici čerstvé, je lepší je upřednostnit, protože sušením ztrácejí spolu s vodou různé důležité látky. Bylinky sušíme při teplotě okolo 30°C v sušičce potravin nebo na sušící síti. Sušené bylinky lze také koupit, neexistuje ale záruka, že nebyly chemicky ošetřené. Proto se jejich podávání nedoporučuje.

Jaké bylinky jsou vhodné a jakým se raději vyvarovat?

vhodné

anýz, bazalka, borůvkové listí, echinacea, heřmánek, hluchavka, jahodové listí, jitrocel, kopretina, levandule, libeček, majoránka, malinové listí, máta, mateřídouška, meduňka, měsíček, ostružinové listí, pampeliška, petržel, řebříček, traviny, třezalka, violka,...

vhodné pouze v malém množství

jetel (mladý, ne v květu), kontryhel, kopr, kopřiva, kostival, pelyněk, podběl, sedmikráska, tolice, tymián, vojtěška,...

 

nevhodné a jedovaté

většina pokojových rostlin, mnohé zahradní a jarní kvetoucí rostliny (bledule, konvalinka, narcis, tulipán), blatouch, břečťan, hrachor, kapradí, mák, pryskyřník, vratič,...

Dopřejte svým králíkům kvalitní krmivo - Grünhopper

Stránka 2 z 2 - 12 položek celkem