Novinky, Strana 2

Krmení králíků v zimním období

Zima je pro králíky chované venku nejnáročnějším ročním obdobím. Aby králík přečkal zimu, musí své tělo dostatečně zahřát, což zvyšuje jeho energetické nároky na přijímanou stravu. Proto je v zimě pestrá a vyvážená strava pro králíka důležitější než kdykoli jindy. Bohatý jídelníček mu buď můžete vytvořit vy sami, anebo můžete vsadit na zimní krmivo.

Výhodou druhé možnosti je fakt, že nebudete muset nic řešit a králík dostane vše, co v zimě pro své tělo potřebuje. Musíte však vybrat dostatečně kvalitní krmivo, kterým je například směs Grünhopper krmivo na zimu.

Grünhopper KRMIVO Na zimu

Krmivo na zimu je speciální zimní krmivo, které je vhodné pro králíky i morčata. Obsahuje vše, co králík chovaný venku potřebuje k tomu, aby zdárně přečkal zimu.

V produktu se nachází pestrá směs různých travin, bylinek, kořenů či jadrného krmiva. Právě jadrné krmivo je pro králíka v zimě velmi důležité. Obsahuje totiž škroby, které tato zvířátka využívají ke zvýšení tělesné teploty. Z dalších důležitých rostlin pak krmivo obsahuje také rakytník řešetlákový k posílení imunity králíka.

Celkové složení produktu je dále velmi pestré. Našli byste v něm například petržel, ječné vločky, quinou, řebříček, drcený oves, pampelišku, fenykl, dubovou kůru, listy moruše a vrby či semena ostropestřce mariánského.

Aby produkt nebyl pouze zdravý a nutričně vyvážený, ale také pro králíka velmi chutný, obsahuje také nejoblíbenější pamlsky těchto zvířátek – listy třešně, hrachové vločky či pastinák. Díky tomu si vaši králíci smlsnou na opravdové zimní hostině.

Ideální dárek pro chovatele králíků

Pokud máte v blízké rodině chovatele králíků a přemýšlíte, čím ho obdarovat na blížící se Vánoce, právě toto zimní krmivo se může stát ideální volbou. Vášnivý chovatel se podobnému dárku zcela jistě velmi potěší, protože jeho králíci díky tomu dostanou tu nejlepší možnou péči.

Přitom se nemusí jednat pouze o venkovní chov králíků. Na zimním krmivu si smlsne také králík, který je chovaný uvnitř jako domácí mazlíček.

Už jste svým králíkům nabídli voňavé seno?

Jestli chováte králíky, a to ať již jako domácího mazlíčka, anebo máte chov k následné konzumaci, jistě jim budete chtít alespoň čas od času přilepšit ve stravování. Cožpak v létě, to je snadné – většina králíků má ráda čerstvou trávu s lučními bylinami. Těm v králíkárně ji nasečete s co nejvyššími stébly, ta totiž králíci nejraději chroupají. No a domácího mazlíčka můžete vzít na trávník do ohrádky, aby se napásl sám.

Co však dělat a čím králíky krmit od podzimu do jara? Jistě můžete dávat zrní, anebo speciální krmné směsi, jimiž se trh jen hemží. Avšak čím nahradit ta báječná travní stébla? Někteří z vás si dokáží trávu nasušit a získat tak pro králíky čerstvé seno, jiní seno kupují. Avšak není seno jako seno! Chcete-li svým chlupáčkům dopřát jednak skvělou pochoutku a zároveň potravu, plnou prospěšných látek, vyzkoušejte SENO S MEDUŇKOU, MÁTOU A HEŘMÁNKEM; jedná se o čerstvé aromatické seno, které producent vyrábí z prvních sečí, čímž je zaručen vysoký obsah syrové vlákniny. A ta je pro králíky nezbytná.

To ale není všechno. Dobře usušené seno sice voní, ale voňavé seno je navíc doplněno bylinami, které přidávají chuť, vůni a řadu látek, které – jak jistě víte – jsou prospěšné lidskému i zvířecímu organismu. Jedná se o meduňku (Melissa officinalis), mátu (Mentha) a heřmánek (Matricari chamomilla). Tak proč je nedopřát králíkům celoročně? Tento druh voňavého sena se totiž stává součástí zdravé králičí stravy.

Pokud se pro tento doplňkový krmný program pro králíky rozhodnete, je vhodné vybrat si balení 1 kg, protože je pro vás ekonomicky nejvýhodnější. Optimální dávkování pro jednoho králíka je 50-100 mg sena denně.

Výrobce voňavého sena Aromaheu má mezi svými produkty samozřejmě i další druhy, například s jinými bylinami, anebo třeba se sušenými jablky, takzvanými křížalami. Ať si vyberete kterýkoliv výrobek, svá zvířata potěšíte, přispějete k jejich zdravému stravování a správnému trávení.

Krmivo pro králíka - Grünhopper Urinary
Králíci chovaní v domácích podmínkách jednoznačně potřebují správnou výživu. Co všechno může nabídnout krmivo Grünhopper Urinary?

 

Jak správně krmit králíka s krmivy Grünhopper?

Králík se řadí mezi striktní býložravce. Divocí příbuzní domácích králíků se ve volné přírodě živí hlavně travinami, bylinkami, dále též listy, zelenými částmi zeleniny a kořeny rostlin. Vyvážené krmení pro králíky v podmínkách domácího chovu proto primárně tvoří seno, suché krmivo a zelené krmivo.

A právě takovou kombinaci umí poskytnout krmivo Grünhopper Urinary. Toto druhově bohaté krmivo je nutričně vyvážené a neobsahuje barviva a jiné syntetické přísady a aditiva. Stejně tak je bez obsahu obilovin. Jejich podávání není žádoucí primárně u domácích mazlíčků, jimž může způsobovat nadváhu. Dáno je to tím, že trávicí soustava králíka není v plné míře uzpůsobena na adekvátní trávení této složky.

 

grunhopper-urinary~4 (1)

 

Co obsahuje krmivo Grünhopper Urinary?

Veškeré suroviny obsažené ve výrobku Grünhopper Urinary jsou čistě přírodního původu a jejich výběr je založen na přirozeném složení potravy králíků ve volné přírodě. Konkrétně tak v něm najdeme bylinky a další rostlinné součásti:

 

  • březové listy

  • listy jabloní

  • listy pampelišky

  • jitrocel

  • švestkové listy

  • třešňové listy

  • kopřiva

  • květy měsíčku

  • řebříček

  • heřmánek

  • květy pampelišky

  • brusinky

 grunhopper-urinary~3

Jak dávkovat krmivo Grünhopper Urinary a pro koho je vhodné

Směs je zařazena mezi tzv. strukturovaná krmiva. Její výhodou je velmi nízký obsah vápníku. Je ideální volbou pro chovatele, kteří pro své čtyřnohé svěřence hledají vhodnou prevenci proti obtížím spojeným s močovým ústrojím.

Krmivo je možné využívat jako každodenní doplněk stravy u zvířat s citlivým zažíváním. Primárně je tato směs určena pro domácí mazlíčky. Doporučená krmná dávka činí 30 g na kilogram hmotnosti králíka za den.

 

Bylinky pro králíka

Králíci mají mlsný jazýček a rádi ochutnávají různé dobroty. Zpestřit jídelníček jim můžete bylinkami, které ušáci milují a mají pro ně také významné zdravotní benefity. Podávat je můžete čerstvé i sušené.

Čím jsou bylinky pro králíky prospěšné?

Bylinky mají pro králíky mnoho zdravotních přínosů - jsou zdrojem potřebné vlákniny, minerálů a vitamínů. Mnohé mají pozitivní vliv na jejich trávení, navíc jsou protizánětlivé a posilují imunitu (heřmánek, měsíček, řebříček, sedmikráska). Některé dokonce uklidňují a zlepšují jejich psychiku (meduňka, třezalka).

Kde je obstarat a v jaké formě je podávat?

Bylinky můžete nasbírat kdekoliv v přírodě, kde nehrozí riziko kontaminace rostlin. Není vhodné je sbírat např. při okrajích polí, v městských trávnících, kde se venčí psi, při okrajích silnic, ze sběrného koše sekačky, nebo z pod keřů, kde bývají často klíšťata. Bylinky je možné podávat králíkům v čerstvé i sušené formě. Pokud jsou k dispozici čerstvé, je lepší je upřednostnit, protože sušením ztrácejí spolu s vodou různé důležité látky. Bylinky sušíme při teplotě okolo 30°C v sušičce potravin nebo na sušící síti. Sušené bylinky lze také koupit, neexistuje ale záruka, že nebyly chemicky ošetřené. Proto se jejich podávání nedoporučuje.

Jaké bylinky jsou vhodné a jakým se raději vyvarovat?

vhodné

anýz, bazalka, borůvkové listí, echinacea, heřmánek, hluchavka, jahodové listí, jitrocel, kopretina, levandule, libeček, majoránka, malinové listí, máta, mateřídouška, meduňka, měsíček, ostružinové listí, pampeliška, petržel, řebříček, traviny, třezalka, violka,...

vhodné pouze v malém množství

jetel (mladý, ne v květu), kontryhel, kopr, kopřiva, kostival, pelyněk, podběl, sedmikráska, tolice, tymián, vojtěška,...

 

nevhodné a jedovaté

většina pokojových rostlin, mnohé zahradní a jarní kvetoucí rostliny (bledule, konvalinka, narcis, tulipán), blatouch, břečťan, hrachor, kapradí, mák, pryskyřník, vratič,...

Dopřejte svým králíkům kvalitní krmivo - Grünhopper

Stránka 2 z 2 - 14 položek celkem